Suomen Paintball-liiton kausi 2021 päätökseen Pirkkalassa Saturday September 11 2021, 9:00 PM
PH Paintball
Ylläpito
Suomen Paintball-liiton kausi 2021 päätökseen Pirkkalassa

Syyskuun 11. päivänä saatiin pelattua Pirkkalassa seuramme 15. kausi Suomen Paintball-liiton sarjoissa. Siinä missä iloitsemme nuorten miesten joukkueemme PH Young Gunsin sarjahopeasta, haluamme jakaa kiitollisuutta jokaiselle seuramme ihmiselle ja meitä lähellä olleille yhteistyökumppanille joka on ollut mukana tälläkin kaudella tukemassa tätä osaa matkastamme. SPBL- kausi on aina yksi tärkeimpiä osia vuodessamme, mutta silti vain yksi osa laajaa paintball - elämäntapaamme.

Niinkuin ei entisessä britti-imperiumissa aurinko laskenut, ei myöskään kausi pääty PH Paintballissa koskaan! Se vaan hidastuu, muuttaa muotoaan, mutta elää ja jatkuu eteenpäin seuraavan kevään lumien sulamiseen

Haluamme kiittää:

PH Young Guns 2021: Paavo Kettu, Juuso Haaman, Roni Suviranta, Jonne Rihu, Casper Kopi, Henri Leskinen

BOS/Old Hobos, jäsenemme ja tukipilarimme joukkueille: Jasper Hannula, Jari Sinisalo

PH Relics 2021: Niko Hyytiäinen, Harri Koskela, Joni Laakso, Matti Salminen, Paavo Hyssänmäki, Petri Meuronen, Andrey Koronen, Tero Kettu

Bulkinkeräys: Niko Kouki, Jani Koskela

Huoltojoukkueille kierroksilla ja Vierumäen kierrostehtävät: Tiia Saarinen, Suvi Porkola, Lara Lamberg, Mimmi Koskela, Topi Kettu, Hanna Hannula, Satu Heiskanen, Venla Rihu, Anne Suviranta, Lasse Puhakka ja kaikki muut.

Media ja kaikki muu seuran toiminnan ylläpitäminen että tuki: Kimmo Kainulainen, Paintball.fi, Mika Sinisalo

Ystävyys, yhteistyö ja avunanto, YYA-sopimukset : Jani Leskinen, Matti Kopi, Urho Paintball, Vatos Locos, BOS Paintball, Polar Paintball, Saimaan Paintball Urheilijat

Lajiteknilliset tarvikkeet ammattitaidolla ja rakkaudella: Anders Hedberg, Pro Games, Tuure Toivola, Paintball Sissos, Virtue, Bunker Kings, Carbon Paintball, Planet Eclipse, Proshar, Paintbusters

Mahdollisuuksia meille tarjoaa: Vierumäki, Heidi Hyttinen, Teppo Arifullen, Heinolan kaupunki, Hiomapojat

Kiitos!